50 rocznica Hondy Civic

Оцените материал
(5 голосов)

Honda zaprezentowała jedenastą generację swojej 50-letniej kultowej Civic e:HEV. Nowa generacja będzie wyposażona w sprawdzoną już technologię hybrydową e:HEV.

Urzekający projekt

Całkowicie nowy Civic (http://www.hondabook.ru/pl/Civic) ma sportową i elegancką sylwetkę, z niższą o 25 mm linią maski w porównaniu z poprzednią generacją i zwiększoną powierzchnią szyb.

Słupki A znajdują się dalej niż w starym modelu, a najwyższy punkt linii dachu znajduje się daleko z przodu. Sam dach opada z lekkim spadkiem w kierunku tylnej klapy, dzięki czemu model nabiera wyglądu rasowego fastbacka.

Jego opony wydają się większe przy gładszej linii profilu w połączeniu z szerszym rozstawem kół i węższymi błotnikami. Wszystko to sprawia, że ​​Civic jest jeszcze bardziej sportowy. Pomimo nowego podejścia do projektowania, kluczową rolę w tym modelu nadal odgrywają słynna praktyczność i ludzka myśl. Na przykład lusterka boczne są teraz przymocowane bezpośrednio do przednich drzwi, co zmniejsza pole widzenia w martwym punkcie.

Rozstaw osi został wydłużony o 35 mm, co pozwoliło projektantom na stworzenie większej przestrzeni we wnętrzu oraz poprawę dynamiki i stabilności. Zupełnie nowa tylna klapa jest o 20% lżejsza niż poprzednia generacja, ponieważ jest wykonana z żywicy i wykorzystuje nową technologię. Teraz łatwiej jest otwierać i zamykać.

Pozioma linia deski rozdzielczej podkreśla szerokość kabiny iw połączeniu ze zwiększonym polem widzenia tworzy wrażenie większej przestrzeni. We wnętrzu zastosowano nowe, wysokiej jakości materiały, w tym metalową kratkę wlotu powietrza o strukturze plastra miodu, która otacza całą deskę rozdzielczą. Poziom wyposażenia Advance ma 10,2-calowy kolorowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości z informacjami dla kierowcy.

Nowy Civic oferuje intuicyjne wyposażenie multimedialne. Centralny 9-calowy ekran dotykowy został przesunięty w górę, aby zminimalizować rozpraszanie uwagi. Gwarantowana łączność bezprzewodowa z Apple CarPlay i Android Auto.

Poziomy wyposażenia Elegance i Sport mają 8-głośnikowy system muzyczny, podczas gdy Advance ma 12, i to od marki premium BOSE.

Zaawansowany technologicznie napęd e:HEV

Model jest standardowo wyposażony w sprawdzoną technologię hybrydową e:HEV Hondy, a w Civic kontynuuje jej ewolucję w postaci nowego 72-ogniwowego akumulatora litowo-jonowego i dwóch kompaktowych, ale mocnych silników elektrycznych, połączonych z nowym 2,0-litrowym cyklem . Silnik Atkinsona i natrysk bezpośredni. Całkowita moc sięga 135 kW, a maksymalny moment obrotowy wynosi 315 Nm. Układ napędowy spalinowy ma poprawić sprawność cieplną o 41%, co jest najwyższym wynikiem wśród samochodów osobowych w branży.

Dwa potężne silniki elektryczne współpracują ze sobą, zapewniając główną siłę napędową Civica. Silnik jest kontrolowany przez nową kompaktową jednostkę sterującą mocą umieszczoną pod maską wraz z resztą zespołu napędowego. Najnowsza wersja inteligentnego układu napędowego jest zainstalowana pod tylnymi siedzeniami. Chociaż jest mniejszy i lżejszy, ma zwiększoną gęstość energii. System ten zapewnia wrażenie natychmiastowego momentu obrotowego i potężnego przyspieszenia, oferując jednocześnie wyjątkową efektywność energetyczną.

Jednostka jest w stanie płynnie przełączać się między silnikiem elektrycznym, hybrydowym i spalinowym bez ingerencji kierowcy. Kierowca ma możliwość wyboru pomiędzy czterema trybami jazdy – Eco, Normal, Sport oraz nowym, spersonalizowanym z ustawieniami dostosowanymi do preferencji kierowcy.

Centralnym elementem systemu e:HEV jest stała przekładnia zębata zaprojektowana w celu zminimalizowania tarcia mechanicznego. Całkowicie nowy Civic osiąga emisję CO2 poniżej 110 g/km, czyli mniej niż 5 l/100 km WLTP.

Civic 11. generacji ma o 35 mm większy rozstaw osi i szerszy tylny rozstaw kół niż jego poprzednik, co zapewnia lepsze osiągi na prostej i na zakrętach. Nowe przeguby kulowe o niskim współczynniku tarcia i przeprojektowany przedni amortyzator poprawiają dynamikę. Model jedenastej generacji jest pierwszym Civiciem wyposażonym w nową konstrukcję przednich siedzeń stabilizujących nadwozie. Zapewnia to większy komfort pasażerom.

Czujniki Hondy

Całkowicie nowy Civic jest również wyposażony w ulepszony pakiet Honda SENSING z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Nowa szerokokątna kamera przednia o kącie 100 stopni i ulepszona technologia rozpoznawania pomagają Civicowi identyfikować pieszych, linie drogowe, oznaczenia pasów ruchu i inne pojazdy, w tym motocykle i rowerzystów.

Civic po raz pierwszy jest wyposażony w czujniki sonaru — cztery z przodu i cztery z tyłu. Oprócz zaawansowanego systemu unikania kolizji, asystenta utrzymania pasa ruchu i technologii i-ACC, nowe elementy aktywnego bezpieczeństwa Civica obejmują automatyczne hamowanie przy niskich prędkościach, informacje o martwym polu, monitorowanie ruchu bocznego i asystenta jazdy w korku.

Zaktualizowana technologia aktywnego bezpieczeństwa obejmuje nowe elementy konstrukcyjne. Są to dodatkowe belki drzwiowe, które chronią pasażerów w kabinie podczas zderzenia bocznego; ochronne płyty pochłaniające energię na przednim zderzaku itp. W samochodzie znajduje się 11 poduszek powietrznych, w tym boczne poduszki powietrzne dla tylnych siedzeń; poduszki powietrzne kolanowe dla przednich siedzeń; a także przednia środkowa poduszka powietrzna dla siedzenia kierowcy, aby zapobiec kolizji między kierowcą a pasażerem obok niego w przypadku zderzenia bocznego.

Łącząc wyrafinowany, przejrzysty wygląd zewnętrzny, przestronne wnętrze klasy premium, zaawansowaną technologię bezpieczeństwa i wygody, ekonomię i osiągi, nowy Civic e:HEV jest najbardziej dynamicznym, najbardziej wydajnym i najbezpieczniejszym Civiciem w historii.

Od rozpoczęcia produkcji w 1972 roku do dziś sprzedano ponad 27,5 miliona egzemplarzy tego modelu w 170 krajach. Europejska sprzedaż jego nowej generacji rozpocznie się jesienią tego roku.

Instrukcja naprawy Hondy Civic8: http://www.hondabook.ru/pl/Civic/8

Предыдущие: Курс обмена акциями: введение в мир финансового обмена
Следующие: A legtöbb pénzt a Skoda Octavia kombi adja vissza

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

© Joomru.com - бесплатные шаблоны joomla и расширения
Наверх