AvtoVAZ bude silne podporovať novú stratégiu Renaultu RENALUTION

Оцените материал
(0 голосов)
  • LADA posilní svoju vedúcu pozíciu v Rusku „modernými“ vozidlami, ktoré nielenže ochránia viac ako 20 % tamojšieho trhu, ale zamerajú sa aj na svoj podiel v portfóliu koncernu.
  • AVTOVAZ pokračuje v transformácii, aby sa stal efektívnym a konkurencieschopným výrobcom automobilov svetovej triedy v rámci Groupe Renault.
  • Vytvorenie novej obchodnej jednotky posilní priemyselnú synergiu medzi DACIA a LADA s vysoko konkurencieschopnou a flexibilnou platformou CMF-B kombinovanou s najvyšším pomerom lokálnej integrácie.
  • LADA zintenzívňuje svoj výrobný plán pridaním 4 úplne nových modelov do roku 2025, vrátane úplne novej generácie Niva v roku 2024 a nového vozidla v segmente C-SUV.

„Myšlienkou vytvorenia obchodnej jednotky je, že Dacia a LADA zostanú samostatnými spoločnosťami s vlastnými značkami, históriou a stratégiou, ale budú mať prospech z oddanejšieho, sústredenejšieho a koordinovanejšieho manažmentu. Najdôležitejšie je, že budú lepšie integrované do systému Groupe Renault, aby sa využili synergie. -Dennis Le Vott, generálny riaditeľ značiek Dacia a LADA, počas ohlásenia konceptu Renaulution.

„Ako súčasť novej ohlásenej stratégie prepracovania Renault Groupe Renault AVTOVAZ prezentuje svoj silný obchodný model a konkurencieschopnosť svojej nedávno predstavenej obchodnej jednotky Dacia & LADA. Uvedenie novej Nivy na trh v roku 2024 konečne označí dôležitosť LADA v Rusku, no zároveň značke otvorí nové obzory. - Yves Karakatzanis, generálny riaditeľ skupiny AvtoVAZ).

Z obchodného hľadiska dnes AVTOVAZ pokračuje vo svojej transformácii, aby sa stal efektívnym a konkurencieschopným výrobcom automobilov svetovej triedy v rámci Groupe Renault s najvyššou úrovňou lokalizácie a efektívnym obchodným modelom. Hlavné aktívum - značka LADA - dnes vedie na ruskom trhu s trhovým podielom viac ako 20%, modely Granta a Vesta sú na 1. a 2. mieste v rebríčku predajnosti v Rusku. AVTOVAZ posilní existujúce interakcie so skupinou Renault, najmä v Rusku, a bude sa využívať na úrovni obchodnej jednotky a skupiny.

AVTOVAZ a Dacia zostanú samostatnými spoločnosťami s vlastnou históriou a stratégiou, ktoré ponúkajú čoraz lepšie produkty prostredníctvom novej obchodnej jednotky. AVTOVAZ bude profitovať z úzkej spolupráce so skupinou. Produktový rad LADA a Dacia bude založený na konkurencieschopnej a flexibilnej platforme CMF-B. Spoločne budú značky vyrábať viac ako 1 milión vozidiel na báze CMF-B ročne, pričom sa presunú zo 4 platforiem na jednu, z 18 typov karosérií na 11. Globálnym cieľom je rozšíriť potenciál LADA a DACIA ich premenou na medzinárodné značky , čo im umožní prekročiť jej súčasný perimetr z hľadiska trhov a segmentov.

Pokiaľ ide o produkty, AVTOVAZ posilňuje produktový rad LADA o štyri úplne nové modely, ktoré budú uvedené na trh do roku 2025, vrátane úplne novej generácie legendárneho modelu Niva v roku 2024, nového automobilu v segmente C-SUV v roku 2025, ktorý bude podporovať oba modely. . trhoch s ich podielom v portfóliu. LADA je súčasťou Ruska, postavená tak, aby odolala tým najextrémnejším klimatickým a cestným podmienkam, vždy drsná a drsná, vždy pripravená.

Každá ruská rodina má svoj príbeh s LADA, počnúc legendárnym VAZ-2101 a Nivou, prvým monokokovým terénnym autom v histórii, stelesnením najkomplexnejšieho a najpopulárnejšieho auta v histórii. AVTOVAZ už aktívne implementuje svoj nový ambiciózny produktový program. V roku 2021 sa LADA 4x4, ktorá oslavuje 45. výročie sériovej výroby, vrátil svoj pôvodný názov a teraz sa volá LADA Niva Legend.

Začiatkom roka 2021 začne LADA predávať nedávno predstavenú Niva Travel.Začali sa práce na ďalšej generácii ikonickej Nivy v dvoch veľkostiach, kompaktnej a strednej, na rovnakej platforme CMF-B. Niva je kultový produkt nielen v Rusku, je to ruský automobilový analóg švajčiarskeho armádneho noža. Technický produkt pre použitie v extrémnych podmienkach: 4x4, vysoký hrebeň, krátke prevody a robustná konštrukcia.

Okrem toho tieto produkty, ako vždy, budú mať miesto mimo ruského trhu. Reštart Nivy teda okrem generálnej opravy hlavnej línie umožní LADA úplne prestaviť ako značku.

Doplňujúce informácie: Skupina AVTOVAZ je obchodnou jednotkou pre frekvencie Dacia-LADA v rámci štruktúry skupiny Renault. Spoločnosť vyrába autá v plnom cykle a komponenty pre 2 značky: LADA a Renault (www.renaultbook.ru/sk). Výrobné zariadenia skupiny sa nachádzajú v Togliatti - AVTOVAZ AD, LADA West Togliatti AD v Iževsku - LADA Izhevsk LLC. Produkty značky LADA sú prezentované v segmentoch B, B+, SUV a LCV a pozostávajú z 5 rodinných modelov: Vesta, XRAY, Largus, Granta a Niva. Značka zaujíma vedúce postavenie na ruskom automobilovom trhu s trhovým podielom vyše 20 % a je zastúpená vo viac ako 20 krajinách sveta. LADA má najväčšiu oficiálnu sieť predajcov v Rusku – 300 kancelárií.

Предыдущие: Первая гибридная модель GWM дебютирует на автосалоне в Софии в 2022 го...
Следующие: Kanadyjskie elektryczne Solo kosztuje zaledwie 15 500 USD i jest tak z...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

© Joomru.com - бесплатные шаблоны joomla и расширения
Наверх