Kanadyjskie elektryczne Solo kosztuje zaledwie 15 500 USD i jest tak zwinne jak Porsche

Оцените материал
(0 голосов)

Kanadyjska firma Electra Meccanica Vehicles Corp. twierdzi, że nawet Elon Musk chciałby stworzyć taki samochód elektryczny, gdyby wpadł na to na czas. Jego dziełem jest w pełni elektryczny trójkołowiec podobny do Tesli, ale wyceniony jak mały Ford Fiesta (http://www.fordbook.ru/pl/fiesta). To jeden z najdziwniejszych, ale w pełni funkcjonalnych samochodów, jakie kiedykolwiek wymyślono, a mimo to może odważnie przedefiniować koncepcję miejskiego samochodu codziennego użytku. Maszyna jest produkowana w małej fabryce niedaleko Vancouver w Kanadzie.

Solo to jednomiejscowy trójkołowy pojazd elektryczny produkowany przez firmę Electra Meccanica Vehicles Corp. A jego cena to 15 500 $. Od grudnia zeszłego roku jeździsz po ulicach Los Angeles, a firma planuje wyprodukować ponad 70 000 sztuk w ciągu najbliższych dwóch lat, z których większość zostanie sprzedana na zachodnim wybrzeżu Los Angeles. Stany Zjednoczone.

Samochód dobrze zachowuje się na drodze - przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje około ośmiu sekund, czyli prawie jak Porsche Cayenne. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje trzy godziny, przebieg bez ładowania to 160 km. i prędkość maksymalna 140 km / h. Jednocześnie z przodu iz tyłu jest wystarczająco dużo miejsca na bagaż, aby pomieścić tyle zakupów, co w dużym wózku na zakupy w supermarkecie.

Wartość rynkowa Electra Meccanica wynosi obecnie zaledwie 44 miliony dolarów, a zamówienia w przedsprzedaży wynoszą już 2,4 miliarda dolarów! Firma prawdopodobnie zrobi sobie również przerwę w fabryce GM w Oshawa w Ontario, którą amerykańska firma chce zamknąć, pozostawiając ponad 3000 pracowników bez pracy.

„Rozmawialiśmy już z nimi (GM) na ten temat”, powiedział Jerry Kroll, dyrektor generalny ElectraMeccanica, dodając, że nadal nie ma decyzji. „Nic nie uczyni mnie szczęśliwszym niż danie tym ludziom pracy przy kanadyjskim samochodzie”.

Producenci samochodów, tacy jak Tesla Inc., Nissan Motor Co. (http://www.nissanbook.ru/pl) i Volkswagen Group (http://www.vwmanual.ru/pl) rywalizują o stworzenie przyjaznego dla środowiska samochodu przyszłości. Jednak ich projekty są dość drogie, ich rentowność jest nadal wątpliwa, częściej tracą pieniądze. Według pracowników Electra Meccanica ich niezbyt ładny samochód mógłby na nowo zdefiniować kategorię miejskiego pojazdu elektrycznego do codziennego użytku.

„Tesla wykonuje świetną robotę, budując duże samochody – konwencjonalne, ale elektryczne” – powiedział Kroll, który wcześniej pracował nad napędem elektrycznym NASA w Kalifornii i jest dobrze zaznajomiony z założycielami Tesli, Markiem Tarpeningiem i Martinem Eberhardem.

„Nasza firma już produkuje samochód, który prawdopodobnie chciał zrobić Elon Musk. Wspaniale jest tworzyć samochody, które kosztują 45 000 $, 100 000 $ lub 250 000 $. Ale nie są dla masowego nabywcy. Samochód elektryczny za 15 000 dolarów, który ich wyróżnia. kupić benzynę lub olej napędowy. nietwórczy”.

Kroll powiedział, że wraz z postępem technologicznym ceny pojazdów elektrycznych powinny spadać, umożliwiając producentom eksperymentowanie z różnymi architekturami. Użytkownicy mogą następnie zamawiać minivany, inne pickupy i trzecie samochody do codziennego użytku w mieście.Rozumie również, że jego oferta raczej nie będzie następną Teslą.

Electra Meccanica definiuje trzy typy nabywców swojego samochodu – tzw. „Pasażerów” – osoby codziennie podróżujące po mieście, firmy car-sharingowe, firmy car-sharingowe, firmy kurierskie i dostawcze, których łączy jedna osoba w swoich samochodach.

Prawie 90% Amerykanów, którzy codziennie jeżdżą samochodami, jest w nich samotna. A to jest potencjalna wielkość rynku 115 milionów kupujących. DHL Worldwide Express i7-Eleven Inc. Już testuję Solo jako część samochodową.

Предыдущие: AvtoVAZ bude silne podporovať novú stratégiu Renaultu RENALUTION
Следующие: Коробочные решения для автоматизации бизнес-процессов любого уровня сл...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

© Joomru.com - бесплатные шаблоны joomla и расширения
Наверх